Zbigniew Jan Czendlik rozesmál Ostravu

Zbigniew Jan Czendlik, polský rodák z města Brenna a římskokatolický kněz působící už skoro dvacet let v Lanškrouně, byl jedním z řečníků na Konferenci Ven z krabice, nejlepší podzimní události, kterou už druhým rokem Ostrava hostila. „Zibi“, jak se mu přezdívá, potvrdil svou pověst skvělého baviče a nekonvenčního kněze, který i hluboké myšlenky vypráví s vtipem.

 Je právě 9. října, 9 hod. a v ostravském hotelu Park Inn by Radisson začíná inspirativní manažerská konference Ven z krabice s podtitulem Návrat k selskému rozumu.
Po dobré kávě, sladké krmi a úvodním slovu pana moderátora se ujímá mikrofonu pan Zbigniew Czendlik. Ano, dle očekávání, zábava na sebe nenechala dlouho čekat. Pozdravil se s publikem a s dalšími řečníky, se kterými zavzpomínal na společnou večeři, na kterou byli pozváni vedením společnosti Everesta, s.r.o.Poté začal hovořit, jak jinak než improvizovaně, ale k tématu a s vtipem. Téma, které si pan Czendlik připravil, bylo „Na půdě bez hnoje nic krásného nevyroste.“

Proběhlo i autorské čtení, kdy pan Zbigniew chvíli předčítal jeden ze svých „(ne)smyslů“, které publikuje v orlickém deníku, a to „Vyvážené myšlenky vznikají jedině, když ležíme.“

„V posteli všechno začíná a v posteli všechno končí. Ve většině případů byl náš život počat v posteli a na smrtelné posteli také často končí. A pak po celý život putujeme z postele do postele. Někdo putuje z vlastní postele do vlastní, někdo z vlastní do cizí. Na posteli strávíme větší část svého života. A to je už důvod, proč jsem si postel zamiloval. Miluji postel!...Takže ideální poloha je, když ležíme. Naše údy, srdce a rozum jsou v jedné rovině. A teprve pak jsou myšlenky, které z nás vycházejí, skutečně vyvážené! Takže vzhůru do postele!“ (Zbigniew Jan Czendlik, Orlický deník, 2014)

Jak říká pan Czendlik: „Lidé zapomenou, co jste říkali, ale nezapomenou, jak se s Vámi cítili“ a my se cítili moc dobře!

Těšíme se na další inspirativní setkání s takto zajímavým člověkem.