Společnost ECS Eurofinance byla založena v roce 2007 jako dceřiná společnost Everesty (v té době ještě ECS Edconsia, s.r.o.). Již dříve fungovala jako samostatná divize a tímto krokem se stala první dceřinou společností v celé skupině. Ředitelem společnosti se stal finanční ředitel Everesty Jan Janatka. V roce 2024 se novým jednatelem stal Samuel Kohoutek
 
Od počátku byla společnost budována se záměrem poskytovat služby v oblasti dotací a financí. Poskytovala komplexní služby, které souvisely se získáváním dotací. Celkový dotační audit, přípravu projektů i následnou administraci projektů. V roce 2008 společnost investovala do vlastních lidských zdrojů, vybudovala široký tým produktových specialistů a tento krok přinesl v následujících letech ovoce v podobě řady úspěšně získaných dotací a vyhraných výběrových řízení.
 
Jak napovídá název, tým společnosti ECS Eurofinance pomáhal svým klientům získávat zdroje z evropských fondů a to především na vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů. Díky této specializaci se ECS Eurofinance vypracovaly během krátké doby na přední českou společnost v oblasti získávání dotací z EU.